Agnieszka Pawlik
AktualnościOfertaO mnieDoświaczeniePolecamKontakt
pawlik
Strona głównaOpen Space Technology: O metodzie Etapy wstępne Przebieg konferencji Planowanie i wdrażanie działań Samoorganizacja

SAMOORGANIZACJA

Osoby, które przybyły, w danym momencie uznały tę sprawę za najważniejszą. Właśnie one posiadają największy potencjał zmiany! One CHCĄ i mają zasoby: doświadczenie, energię, zainteresowanie, troskę, wiedzę, uwagę, czas. Nikt inny, tylko one mogą zainicjować i przeprowadzić tę zmianę, która jest dla nich najważniejsza i możliwa do zrealizowania przez nich samych.
Nieobecni szefowie, liderzy: nie przeszkadzajcie więc, lecz oddajcie przestrzeń, a najbardziej zainteresowani już zrobią z nią to, co sami chcą i na co sami są gotowi. Albo... usiądźcie razem w okręgu i bądźcie częścią tej zmiany. Prawdopodobnie zostaniecie zaskoczeni, jak wielki potencjał samoorganizacji znajduje się wśród przybyłych!
Dodatkowa korzyść: Udział w konferencji często powoduje trwałą zmianę sposobu kontaktu uczestników ze światem. Napomnienie, zasady i prawo są bowiem dla niektórych tak inspirujące, że czasem „rodzą się na nowo”- zmieniają swoje wartości, sposób działania, podejmują decyzje nie tylko związane z tematem spotkania, ale wagi życiowej.
 
 
   dalej ►

pawlik
Agnieszka Pawlik