Agnieszka Pawlik
AktualnościOfertaO mnieDoświaczeniePolecamKontakt
pawlik
Strona głównaOpen Space Technology: O metodzie Etapy wstępne Przebieg konferencji Planowanie i wdrażanie działań Samoorganizacja Kiedy stosować
 
 
KIEDY STOSOWAĆ
  • Jeśli problem nie jest prosty, a bardziej skomplikowany.
  • Kiedy grupa jest heterogeniczna, czyli złożona z osób reprezentujących możliwie wiele stron problemu. Jeśli firma szuka nowego produktu mającego rozwiązać jakiś problem, niech zaprosi konstruktorów, sprzedawców, dystrybutorów, potencjalnych użytkowników itd. Tymczasem TO rozwiązanie, którego wszyscy szukają, może paść ze strony... recepcjonisty w hotelu, który użycza sali na konferencję, a przypadkowo przysłuchał się dyskusji (tak!).
  • Jeśli pytanie (temat, sprawa) ma w sobie napięcie, jakie niesie konflikt. Konflikt powstaje wtedy, kiedy ludziom zależy. Właśnie to, że osobom zależy, jest warunkiem działania tej metody.
  • Sprawa powinna być pilna. Jeśli możemy zająć się tym problemem równie dobrze za kilka lat, to dziś nie będzie w grupie potencjału do samoorganizacji. Za mało energii!
  • Problem powinien być otwarty na wielość rozwiązań. Jeśli inicjator ma już jedyną właściwą odpowiedź ukrytą w kieszeni, nic z tego nie będzie!
 
 
 dalej ►
pawlik
Agnieszka Pawlik